תיקון תקרים

חשבתם פעם כמה הזוי זה בעצם לנהוג ברכב? אתם יושבים בתוך מכונה משוכללת, נעים במהירות של עשרות קילומטרים בשעה ומסביבכם יש עוד לא מעט מכונות כאלה. כל המכונות המתוחכמות האלה בנויות בהנדסה מורכבת ומחושבת היטב. כל גלגל שיניים מעוצב ברמת דיוק שיורדת עד לרמת המילימטרים. אבל במכונה המתוכננת הזו יש חלק שההנדסה שלו היא הרבה יותר פשוטה.

אנחנו מדברים כמובן על הצמיג. הצמיג שלכם הוא לא מאוד מתוחכם. מדובר בחתיכת גומי עבה ועמידה בלי טכנולוגיית הייטק מתקדמת מאחוריה בדרך כלל. ועדיין, החשיבות של הצמיג לאיכות הנסיעה שלכם היא קריטית, כמו שתוכלו לגלות אם יהיה לכם תקר (פנצ'ר למי שמתעקש להשתמש במונחים לועזיים). כאן תוכלו לקרוא על תיקון פנצ'ר, חילוץ דרך ועוד מידע חשוב ומעניין בנושא.

החלפת גלגל

הבעיה הכי גדולה בנקר היא שהוא תמיד תופס אותנו לא מוכנים. זו הסיבה שהנושא של תיקון החלפת גלגל הוא כל כך קריטי. פנצ'ר היא תופעה נפוצה בכל סוגי הכבישים – עירוני, בין עירוני וגם בשטח. כל נהג התמודד לפחות פעם בחייו עם תקר במהלך נסיעה, ולעיתים אף בחנייה עצמה.

טיפ קטן – כל רכב חדש מגיע עם 'ספר רכב' בתא הכפפות. בספר הרכב שלכם היצרן והיבואן השאירו לכם את כל המידע כדי שתדעו בדיוק איך להחליף את הגלגל שלכם. אם אתם תקועים בבית בבידוד וכבר סיימתם כל סדרה אפשרית בנטפליקס, אתם יכולים אולי לקרוא אותו ולהכיר את הרכב.

החלפת גלגל בדרך – אוטו פיקסר

מה שבספר הרכב בדרך כלל לא כתוב זה שהחלפת גלגל יכולה להיות משימה מסובכת, גם אם יודעים בדיוק מה לעשות. קודם כל, לא לכולם יש מגבה (ג'ק) ברכב, ולכן החלפת גלגל בדרך לא תמיד אפשרית. בנוסף, גלגל הוא בסופו של דבר כבד למדי, ולהוציא את הגלגל הרזרבי ולהכניס את הגלגל הנקוב לתא המטען במקומו יכולה להיות משימה לא פשוטה עבור לא מעט נהגים ונהגות.

אבל החלפת גלגל לא חייבת להיות משימה מורכבת. כשאתם מגיעים למצב שיש לכם פנצ'ר אחד (או יותר) ברכב – אתם תמיד יכולים להתקשר לאוטו פיקסר. באוטו פיקסר תזכו לשירות תיקון צמיגים בכל נקודה בארץ בכל שעות היום. נציגי השירות של אוטו פיקסר מודעים לסיטואציה הלא-נעימה בה אתם נמצאים, ומשתדלים לתת שירות אדיב, מקצועי ומדויק כדי להחזיר אתכם הביתה בשלום.

חילוץ דרך

גם אם אתם יודעים איך לתקן תקר, תמיד עדיף להשאיר את עבודת תיקון הפנצ'ר למקצוענים. כדי להוכיח את הנקודה הזו, ואת העובדה שמרבית הציבור בישראל מסכים איתה, נפנה אתכם לראות את כמות הפנצ'ריות הפזורות ברחבי הארץ. העובדה שיש הרבה מאוד פנצ'ריות מעידה על כך שיש ביקוש גבוה לשירות, על אף שניתן לתקן את הפנצ'ר באופן עצמאי עם כלים שאפשר לשמור בבגאז'.

עוד יתרון של פנצ'ריה ניידת הוא שהיא מאפשרת לכם חילוץ בדרך עצמה. במקום שאתם תצטרכו לנהוג מלאי חרדה לפנצ'ריה הקרובה ותוך כדי כך לגרום נזק לאוטו – הפנצ'ריה מגיעה עד אליכם. שירות חילוץ דרך הוא שירות שנשמע מעט מיותר עד הרגע שבו אתם נתקעים בצד הכביש עם גלגל מנוקב. ברגע כל כך מלחיץ טוב שיש מישהו שייקח שליטה על הסיטואציה ויחלץ אתכם ממנה מהר.

החלפת גלגל

האם תיקון נקר הוא אפשרי עבור כל אחד

תיקון תקרים לא חייב להיות מסובך ומלחיץ. אם הגעתם לרכב וגיליתם שבאחד הגלגלים חסר אוויר באופן ניכר לעין, או שבמהלך נסיעה פתאום התחלתם להרגיש שהרכב מתחיל להיטלטל בלי קשר לתנאי הדרך – כנראה שיש לכם פנצ'ר ואתם צריכים להחליף את הצמיג. במקום להצטער – צרו קשר עם אוטו פיקסר ותנו להם לתפוס פיקוד על הסיטואציה.

לא כל אחד יכול לבצע תיקון תקר. לעיתים הברגים המחזיקים את הגלגל במקום מהודקים בצורה כל כך חזקה שניתן לפתוח אותם בשביל להחליף את הגלגל אך ורק עם מיכשור מיוחד שיש רק לפנצ'ריות. בנוסף, גם אם החלפתם את הגלגל בעצמכם, אתם עדיין צריכים להחליף את הצמיג המנוקב בצמיג חדש, או לאטום את החור בתלאי – מה שניתן לעשות רק בפנצ'ריה עם ציוד רלוונטי.

סיכום

לסיכום, לא כל אחד יכול להחליף גלגל. אם אתם זקוקים לתיקון תקר – עליכם לפנות לבעל מקצוע. אם אתם נמצאים בשטח או בכביש בין עירוני, הפתרון הטוב ביותר עבורכם יהיה ליצור קשר עם פנצ'ריית אוטו פיקסר הניידת.

אוטו פיקסר מציעים שירות החלפת תקר בזריזות ובאחריותיות בכל רחבי הארץ. שמרו על חיי עצמכם וחיי הנהגים האחרים בכביש וקחו את נושא הצמיגים שלכם ברצינות. שמירה על הגלגל היא קריטית וחיונית.