תיקון צמיגים

מכירים את זה שאתם נוסעים בכביש מהיר, למשל כביש 6 או כביש החוף, ופתאום אתם רואים שבשולי הדרך עומד רכב עם איתות כפול? בדרך כלל תמצאו מחוץ לרכב הזה גם נהג מתוסכל שעלה על משהו ועכשיו צריך להתמודד עם פנצ'ר כשלידו חולפים רכבים במהירות של 100 קמ"ש בממוצע. אם זה נשמע לכם מוכר, סביר להניח שאתם מבינים למה שירות החלפת גלגל בדרך כה חשוב.

בטקסט שלפניכם תוכלו לקרוא על מהו ההבדל בין פנצ'ר לתקר, איך מבצעים תיקון לצמיגים וכמובן – למה חשוב לתת למקצוענים לתקן בשבילכם את הצמיגים, גם אם אתם יודעים איך להחליף גלגל.

החלפת צמיג

נתחיל מהסוף – לא בכל פנצ'ר צריך להחליף את הצמיג. צמיגים הם מוצר יקר למדי, ואם היינו מחליפים אותם בכל פעם שהיה לנו פנצ'ר, ככל הנראה החזקת רכב הייתה נעשית פחות משתלמת. לעיתים קרובות ניתן לתקן פנצ'ר על ידי הדבקה של תלאי ייעודי בתוך צמיג. את התלאי יכול להדביק רק פנצ'ר מאכער (אדם שעובד בפנצ'רייה) מוסמך. תלאי עולה לפעמים עשירית ממחיר צמיג חדש.

אבל בשביל להגיע לפנצ'ר מאכער צריך קודם כל להגיע לפנצ'רייה מהמקום בו גילינו שיש לנו פנצ'ר. כדי להגיע אליו צריך להחליף את הגלגל התקול בגלגל הרזרבי, מה שהופך את כל העניין למאוס בעיני הרבה אנשים. החלפת גלגל היא עסק מלוכלך, כבד ומסורבל שדורש סבלנות מיומנות וכוח פיזי. כדי להימנע מכל העניין אפשר פשוט להתקשר לפנצ'רייה ניידת, למשל כמו אוטו פיקסר.

החלפת גלגל בדרך

בין אם גיליתם שיש לכם פנצ'ר במהלך נסיעה עירונית, בין אם התחלתם להרגיש שמשהו לא בסדר בצמיגים בדרך בין עירונית ואפילו אם עליתם על סלע חד בשטח – החלפת גלגל בשטח היא תמיד מהלך מסובך. מעבר לתנאי שטח שנעים בין חוסר נוחות לסכנת חיים, לא תמיד יש לכם את הציוד.

בשביל להחליף גלגל ברכב תזדקקו קודם כל לספר הרכב של הרכב שלכם, למגבה (ג'ק), מפתח לברגים של הגלגל, וכמובן – גלגל רזרבי. התהליך עצמו של החלפת גלגל בדרך אינו מורכב, והוא מסובר באופן מפורט בספר הרכב. לכאורה, אם אתם יודעים לקרוא ויש לכם שתי ידיים זה יהיה קל.

אך האמת היא שבשביל להחליף גלגל בשטח תצטרכו גם כוח פיזי על מנת לפתוח ולסגור את הברגים שמחזיקים את הגלגל במקום וגם קור רוח בשביל להתמודד עם נהגים שלא שמים לב אליכם ועם נוסעים לחוצים שהיו איתכם באוטו. הרבה יותר פשוט וקל להזמין בעל מקצוע – כמו אוטו פיקסר.

אוטו פיקסר

אוטו פיקסר הוא שמה של פנצ'רייה ניידת המספקת תמיכה בכל רחבי הארץ לכל אורך שעות היממה לנהגים שנתקעו עם גלגל תקול. באוטו פיקסר יעניקו לכם שירות אדיב ומקצועי, וישאפו לתקן את הרכב שלכם במהירות האפשרית כדי שתוכלו לחזור לדרכם רגועים, בטוחים והכי חשוב – מחויכים.

פנצ'ר

החלפת גלגל

החלפת גלגל היא אירוע שרוב, אם לא כל, הנהגים והנהגות המנוסים והוותיקים חוו לפחות פעם אחת אם לא יותר. הנהגים והנהגות הללו יאמרו לכם שאכן מדובר באירוע מלחיץ ומותח מפני שהוא נוטה להגיע בהפתעה ולתת תחושה של סכנת חיים. הם גם יאמרו לכם שהרבה יותר קל לצאת מאירוע כזה אם פשוט מתקשרים לאיש מקצוע ונותנים לו לנהל את הסיטואציה. זהו הפתרון הכי קל ומהיר.

החלפת גלגל לא חייבת להיות "ביג דיל". גם אם יש לכם ג'ק ברכב וגם אם אין לכם, גם אם גברים וגם אם אתם נשים, גם אם זה קורה בכביש מהיר וגם אם זה קורה בסמטה צדדית – הדרך הכי קלה והכי בטוחה להחליף צמיג היא על ידי הסתמכות על שירותו של בעל מקצוע. בעל המקצוע מגיע עם ארגז כלים מתאים ויודע בדיוק מה צריך לעשות בשביל שתוכלו לחזור לשגרת חיכם הכי מהיר שניתן.

מה ההבדל בין תקר לפנצ'ר

רגע לפני שנסכם – הבטחנו לכם בתחילת הטקסט שנסביר מה הוא בעצם ההבדל בין תקר לפנצ'ר. ובכן, האמת היא שאין הבדל בין תקר לפנצ'ר. תקר או נקר הן המילים בעברית ופנצ'ר היא המילה באנגלית לאותה תופעה – נקב בצמיג שמוביל לבריחה של אוויר. מקווים שעשינו לכם סדר בראש.

סיכום

לסיכום, התמודדות עם החלפת גלגל או החלפת צמיג הופכות להיות הרבה יותר קלות כשמבקשים מאיש מקצוע להתמודד איתן. החלפת גלגל בדרך תוך שימוש בשירות של אוטו פיקסר הופכת חוויה מלחיצה וקשה לחוויה מותחת אך בטוחה יותר. דיברנו גם על ההבדל (שאינו קיים) בין פנצ'ר לתקר ונקר ועל החשיבות של פנייה לעזרה כשהיא נצרכת, לגברים ונשים כאחד.