החלפת צמיגים

החוק במדינת ישראל מחייב שבכל רכב יהיה גלגל רזרבי, בשביל שאם במהלך הנסיעה אחד הגלגלים יצא משימוש – הנהג יוכל להחליף את הגלגל בצד הדרך ולהמשיך בנסיעה. אולם, כמה מאיתנו באמת יודעים להחליף גלגל? האם אתם יודעים איפה בדיוק צריך לשים את המגבה (ג'ק) מתחת לאוטו שלכם? או האם יש חשיבות לסדר הפירוק וההרכבה של הברגים בגלגל?

בשביל לענות על השאלות הללו, ולתת לכם עוד מידע רב, חשוב ומעניין על החלפת צמיגים כתבנו את הטקסט שאתם קוראים עכשיו. בטקסט תוכלו לקרוא גם מה קורא אם נוסעים עם צמיג שיש בו תקר לאורך, איך תוכלו להוזיל את הביקור הבא שלכם בפנצ'רייה וכמובן כמה מילים על אוטו פיקסר.

החלפת צמיג

החלפת צמיג בצד הדרך עשויה להיות אירוע מלחיץ. אם תנסו לבצע את התהליך בצידו של כביש מהיר, תצטרכו להתמודד עם תנועת רכבים מהירה שתסכן את החיים שלכם, ואם תנסו לבצע את התהליך בצידו של כביש עירוני ככל הנראה ינסו להגיש לכם עזרה אנשים שיעשו יותר נזק מתועלת.

החלפת צמיג לא אמורה להיות כל כך מסובכת. ובאמת, לכאורה כשחושבים על התהליך – הוא נראה די פשוט. מכניסים מגבה, מוציאים ברגים, מלבישים את הגלגל הרזרבי במקום הגלגל התקול, סוגרים את הברגים, מקפלים את הג'ק ולכאורה ניתן לחזור לדרך בשמחה ובביטחון. חבל שזו לא המציאות.

החלפת צמיג היא למעשה תהליך שדורש כוח פיזי, מפני שמדובר בגלגלים לא קלים בדרך כלל ומפני שהברגים מהודקים למקומם על ידי מכונות במרבית המקרים. התהליך דורש גם כוח נפשי כדי להתמודד בקור רוח עם סכנה ממשית לחיים ממכוניות חולפות ויכולת הכלה לניסיונות עזרה חיצוניים.

החלפת גלגל

החלפת גלגל אכן נתפסת כפשוטה אך היא למעשה מורכבת יותר ממה שהייתם חושבים. כדי להחליף גלגל בצורה מהירה ובטוחה – הכי טוב יהיה פשוט לפנות לאיש מקצוע. לעיתים אפשר לנסות לנסוע לפנצ'רייה קרובה, אבל במרבית המקרים מצב הגלגל לא מאפשר זאת והוא דורש החלפה במקום. בשביל זה ישנם שירותים כמו אוטו פיקסר שמציעים שירותי החלפת גלגל בדרך.

החלפת גלגל היא אתגר עבור נהגים ונהגות רבים. נהגים רבים מרגישים שהגבריות שלהם עומדת למבחן כשהם עומדים מול פנצ'ר. לכן גם מאוד קשה להם לקבל עזרה מאנשים חיצוניים ברגע המשבר. גם עבור נהגות יכול להיות מדובר באתגר מפני שהן מרגישות שכשמציעים להן עזרה מקטינים אותן ואת היכולות שלהן, ורואים אותן כחסרות ישע. פנצ'רייה ניידת מסייעת לגברים ונשים.

מה קורה אם נוסעים עם צמיג מפונצ'ר

אם נוסעים עם צמיג מפונצ'ר לאורך זמן עלולים גם להרחיב את החור שפוגע בצמיג, וגם לפגוע בגלגל עצמו, במתלים של הרכב ובעוד מערכות. מרבית המומחים ממליצים על נסיעה איטית של עד כעשר דקות עם גלגל מפונצ'ר, אך כמובן שהם מסייגים את דבריהם בכך שכל מקרה נבחן לגופו.

זו אחת משתי הסיבות העיקריות שאם גיליתם פנצ'ר בצמיג – הכי טוב יהיה להתקשר לאיש מקצוע שיעניק לכם חילוץ בדרך. נסיעה עד לפנצ'רייה יכולה להיות זולה יותר מהזמנה של פנצ'רייה ניידת עד אליכם, אך תעלה ביוקר בדמות פגיעה ברכב שתדרוש החלפה של חלקים שיעלו יותר ממה שתחסכו.

הסיבה העיקרית השנייה לכך שאם גיליתם פנצ'ר בצמיד הדבר שהכי כדאי יהיה לעשות הוא להתקשר לאיש מקצוע היא שאיש מקצוע יחסוך מכם גם מאמץ וגם הסתכנות מיותרים. איש מקצוע בפנצ'רייה ניידת מורגל במקרים כמו שלכם ויודע בדיוק כיצד לתפעל אותם כדי להביא אותם לסיום.

האם חייבים להחליף צמיג אחרי פנצ'ר

לא תמיד חייבים לבצע החלפת צמיג אחרי שמגלים בו פנצ'ר. אם הולכים לפנצ'רייה מקצועית ואמינה אפשר לראות את גודל החור בצמיג. במידה והחור לא גדול מדי ניתן לתקן אותו באמצעות מדבקה או תלאי מיוחדים שמוזילים באופן משמעותי את עלות הטיפול בצמיג התקול. מחירה של מדבקה יגיע לפעמים גם לעשירית ממחיר של צמיג חדש, אך היא חייבת לסגור את הצמיג על ידי איש מקצוע טוב.

אוטו פיקסר

אוטו פיקסר מציעים שירות החלפת גלגל בשטח ובדרכים במהירות, באמינות וביעילות. באוטו פיקסר מאמינים בשירות אדיב, מקצועי ותכליתי ללא פשרות. כדי לחסוך מהציבור בישראל את ההתעסקות בהחלפת צמיג בשולי הדרך, אוטו פיקסר מציעים שירותים בכל הארץ לכל אורך היום – לפי הצורך.

סיכום

לסיכום, החלפת צמיגים יכולה להיות מסורבלת, מתסכלת ואפילו מסוכנת כשעושים אותה לבד. כדי להימנע מסיטואציה כזו, עדיף לפנות לאנשי המקצוע באוטו פיקסר לצורך החלפת גלגל. החלפת צמיג באוטו פיקסר תעזור לכם לשמור על החיים שלכם כשאתם תקועים בצד הכביש, ולשמור על תקינות הרכב.